top of page

Bodrum Temalı Hediyelik Eşyaları Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bodrum hediyelik eşyaları, ülkemizin en gözde yerleşim ve turizm bölgelerinden biri olan Bodrum ilçemizin adını, yaşam tarzını, turistik ve tarihi mekânlarını desenlerinde barındıran tüm kategorilerdeki ürünleri kapsar.


Muğla ilimizin en büyük ilçelerinden biri olan Bodrum, dünyaca tanınan bir turistik merkez haline gelmiştir. Bodrum ilçesi adını, günümüzde dünyanın en büyük ikinci Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan  ve on beşinci yüzyılda inşa edilen Aziz Petrium Kalesinden almıştır.


Petrium kelimesi zamanla evrimleşerek Bodrum ismine dönüşmüştür. Tarihi kalesi, yel değirmenleri, birbirinden güzel doğal koyları, uzun saatlere dayanan çok çeşitli eğlence ve tatil anlayışıyla özellikle yaz aylarında hem ulusal, hem de uluslararası çekim merkezlerinden biri olmuştur. Bodrum marinası ile koyları, Akdeniz ve Ege denizinde seyir halinde olan tüm tekneler, yelkenliler, yatlar için en çok tercih edilen yerlerdendir. Her yıl havadan, karadan ve denizden ilçeye akın eden, yerli ve yabancı turistler onlarca Bodrum hatırası ve Bodrum'un meşhur hediyelikleri ile dolu bavullarıyla geri dönerler. Kurumsal alışverişleriniz için Bodrum'dan hediyelik eşya siparişi verebilirsiniz.


Bodrum temalı hediyelik eşya ürünlerini satın alırken bilinmesi gerekenler aşağıdadır:

 • Ürünün aksesuar, dekoratif veya kullanım amaçlı olmasına karar verilmelidir.

 • Ürünün boyutuna karar verilmelidir.

 • Seçeceğiniz desenin Bodrum’un hangi özelliğini yansıttığına karar verilmelidir.


Bodrum Temalı Hediyelik Eşya Ürünlerinin Özellikleri Nedir?

Bodrum hediyelik eşya ürünleri çok çeşitli ebatlarda, hem geleneksel hem de modern tasarım ve renklerle üretilen zengin ürün içeriğine sahip bir kategoridir. Sevdiklerinize, günlük hayatlarında keyifle kullanabilecekleri, Bodrum yel değirmeni hediyelik eşyalarından tepsi, bardak, kahve fincanı, havlu,  kupa,  bardak altlığı, cüzdan ya da çanta alabilirsiniz. Koleksiyon meraklısı dostlarınıza,  Bodrum baskılı ürünlerden anahtarlık, magnet, şişe açacağı hediye edebilir, kendi eviniz veya dost ziyaretleriniz için dekoratif biblolar, çini tabaklar, kutu ve panolar arasından seçim yapabilirsiniz. Yaşadığınız mükemmel anların fotoğraflarını  kişiselleştirilebilir ürünlerle sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.


Kategorilerimizin çoğunda özel tasarım ürünlerimiz mevcuttur. Bu ürünler tam olarak hayal ettiğiniz ürünü yaratmanız için uygundur. Siz de Bodrum temalı ürünlerin özel tasarım seçeneklerine ulaşıp kendi tasarımınızı oluşturabilir ve size özel ürüne sahip olabilirsiniz.


Bodrum Temalı Hediyelik Eşya Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Bodrum’un panoramik manzaraları, tarihi yerleri, en çok bilinen koyları ile süslenen magnetlerden tablolara kadar Bodrum temalı ürünlerin fiyatları 50 Türk lirası ile 80.000 Türk lirası arasında değişmektedir.


Bodrum Temalı Hediyelik Eşya Ürünlerinin Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bodrum temalı hediyelik ürün fiyatları malzeme, model, işçilik çeşidine göre belirlenir. Metal, ahşap, deri ve epoksi malzemeden yapılmış ürünlerin tasarım ve modelini oluşturmak kumaş, plastik ve polyestere göre daha zordur. Aynı şekilde cam, seramik ve porselen tasarımlarının da  kalıpları  işçilik fiyatlarını etkiler. Birden fazla malzeme kullanılan ürünlerde ise kullanılan hammadde çeşitliliğinin yanında, birleştirme işlemlerinin zaman maliyeti de işçiliği ve fiyatları etkiler. Bütün bu farklı uygulama maliyetleri sonucunda fiyatlar her ürüne göre özel olarak belirlenir. Tüm ürünler özenli bir ön çalışma ile emek yoğun bir işçilik örneğiyle üretilir ve satışa sunulur. 


Bodrum Temalı Hediyeliklerin Ödeme Seçenekleri Nedir?

Bodrum temalı hediyelik ürünlerini, tekil veya karma siparişle yaptığınız çoğul perakende alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kredi kartıyla ödeme

 • Banka havalesiyle ödeme


Bodrum Temalı Hediyelik Çeşitleri Nelerdir?

Bodrum temalı hediyelik ürün çeşitleri aşağıda listelenmiştir:


Bodrum Temalı Hediyelik Eşyalar Nasıl Kullanılır?

Bodrum temalı hediyelik eşyalar, günlük olarak mutfakta, banyoda kullanılabileceği gibi yaşam alanlarında dekorasyon ve aksesuar olarak da kullanılır. Şişe açacağı, tepsi, bardak altlığı, kupa, çay bardağı, kahve fincanı gibi ürünleri tüm gün mutfakta ve servis alanlarında kullanılabilir.  Anahtarlık ve araba aksesuarları motorlu araçlarda kullanabileceği gibi, çanta ve fermuarlı eşyalara süs olarak da  takılabilir. Magnetler pano ve dolaplarda anılara yelken açabilir. Dekoratif kutu ve plaketler, yelkenli biblolar, mumlar tüm ortamları süslemek için kullanılabilir. Bodrum temalı hediyelik eşyalar, Bodrum’un denizini, güneşini ve sıcak anılarınızı sevdiğiniz mekanlarınıza taşır.


Bodrum Temalı Hediyelik Eşyalar Kime Hediye Olarak Alınabilir?

Bodrum temalı hediyelik eşyaları hediye olarak alabileceğiniz durumlar ve kişiler aşağıda listelenmiştir:

 • Bodrum hayranı olan sevdiklerinize

 • Evine ziyarete gittiğiniz dostlarınıza

 • Magnet, anahtarlık, şişe açacağı gibi seyahat edilen yerlerden alınan, şehir temalı ürün koleksiyonu yapanlara

 • İşletmelerin Bodrum merkezlerinde ve tesislerinde tanıtım amaçlı yapılan lansmanlarda müşterilere 

 • Bodrum yerel işletmelerde promosyon malzemesi olarak müşterilere

 • Bodrum mekânlarında yapılan organizasyonlarda davetlilere

 • Yaşadığınız güzel anıları hatırlamak için kendinize 

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page